Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Den Haag - Het kabinet trekt structureel enkele tientallen miljoenen euro’s per jaar extra uit om de wassende stroom asielzoekers het hoofd te bieden. Met Prinsjesdag wordt de precieze omvang van de extra kostenpost bekend. Ingewijden spreken van ‘om en nabij de 50 miljoen euro’.
Oorzaak is het aanhoudende geweld in Irak en Somalië. Voor die landen kent Nederland zogenoemd ‘categoriaal beleid’, waarbij vluchtelingen zonder veel mitsen en maren worden toegelaten. Zweden, tot dusver de grootste ontvanger, heeft de regels recent verscherpt. Veel vluchtelingen verleggen nu hun koers naar Nederland en in mindere mate naar Duitsland.
Dit voorjaar al noopte de toename het kabinet tot extra uitgaven, maar die werden toen nog als ‘incidenteel’ aangemerkt. Sindsdien is het aantal asielaanvragen alleen maar verder gestegen, van ruim duizend in het begin van dit jaar tot ruim 1.300 in juni. Bijna tweederde is afkomstig uit Irak (41 procent) en Somalië (24 procent).
Het kabinet studeert al enige tijd op mogelijkheden om het categoriale beleid voor Irak af te schaffen. Dat zou een forse verlichting geven. Voor Somalië wordt dit, gezien de situatie daar, uitgesloten geacht


Ik dacht juist dat het aan het afnemen was, en dat er een stricter beleid gevoerd werd.
dat is maar een gedacht , ze blijven maar binnenkomen hier in Belgie toch
En dan zitten ze nog amok te maken en de boel af te breken ook in centras
Dat ze daar eens met de matrak doorgaan altijd met die softe aanpak hier.
Nieuwe verkiezingen en snel!!
He wat raar zeg, je laat 26.000 willekeurige (merendeels niet zielige) mensen toe in dit overbevolkte land en vertroetelt ze zo dat een minderheid het nodig vindt te gaan werken, en er gaat onder de miljarden arme mensen op deze wereld een lampje branden dat ze hier maar eens hun geluk moeten beproeven!
Ik snap er niks van.
Om te janken gewoon hoe linkse partijen verbaasd kunnen zijn over iets wat ieder weldenkend mens al lang wist dat ging gebeuren.![]()
Linkse partijen worden dan ook niet gekenmerkt of gehinderd door enige vorm van begrip en/of intelligentie.

Linkse partijen worden dan ook niet gekenmerkt of gehinderd door enige vorm van begrip en/of intelligentie.
Daarnaast hebben landen als Zweden recent hun asielbeleid aangescherpt. Volgens het ministerie van Justitie zouden daardoor meer mensen in Nederland asiel aanvragen.
Ja dan gooien ze overal de grenzen open, Europa kennende. Waarom denk je dat de Ieren tegen hebben gestemd? En eerder de Nederlanders en Fransen...Eigen schuld bitches.
En maar lekker tegen de Europese Grondwet stemmen, als jullie dat niet hadden gedaan dan was asielbeleid iets wat we uniform europees hadden kunnen regelen en dan kreeg je geen bewegingen zoals deze waarbij het ene land strenger wordt en er een trek komt van asielzoekers naar een land waar dat nog niet zo streng is.
