- Lid sinds
- 19 mei 2019
- Berichten
- 8.831
- Waardering
- 11.404
- Lengte
- 1m94
- Massa
- 103kg
- Vetpercentage
- 12%
Ja, consequent zijn. Geldt voor alles, wees niet a te streng, maar de grens is de grens. Afspraak is afspraak. Geen gemarchandeer.
Bij ons mbt slapen; als het nacht is dan slaap je en ook nog in je eigen bed. Je staat op in de ochtend maar als je vroeg bent ga je in je kamer spelen en maak je niemand wakker.
We gebruikten hiervoor een nachtlampje op een tijd klok; bij jong kind ging deze aan zodra ze mocht spelen. Dan was het helder wanneer het nacht of dag is. Dus geen blokken toren midden in de nacht. Zodra ze een beetje snappen hoe een klok werkt kun je een getal afspreken wanneer ze ons mogen komen halen. Bij ons was het doordeweeks 7 uur wakker en in het weekend 8. En dan mochten ze ons om 9 uur wakker maken.
Dat is even een paar weken werk (terugbrengend, uitleggen). Maar sindsdien nooit gedoe, discussie. En ze leren ook zichzelf even bezig te houden. Geen tablets op hun kamer. Er wordt geknutseld, gelezen, hele bouwsels gemaakt. Werkt echt prima.



