- Lid sinds
- 24 aug 2009
- Berichten
- 21.667
- Waardering
- 12.184
Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Ben ik nou echt super aso als ik perse/eigenlijk zo wil wonen/leven
![]()
![]()
![]()
pfffffff wat heeft het anders voor zin voor altijd opgesloten in een betonnen pod met alleen maar straat en andere betonnen pods eraan en omheen zo kun je toch niet leven
Ben ik nou echt super aso als ik perse/eigenlijk zo wil wonen/leven
![]()
![]()
![]()
pfffffff wat heeft het anders voor zin voor altijd opgesloten in een betonnen pod met alleen maar straat en andere betonnen pods eraan en omheen zo kun je toch niet leven
Daar zeg je iets ja. Maar het is toch niet zoals een lamborghini of villa willen? Hoewel een villa ook wel zo kan zijn natuurlijk.Daar is niets mis mee, de vraag is wel in hoeverre je beeld daarvan, in het bijzonder binnen Nederland, realistisch is.
Ja dat is een tweede.Ook is de vraag hoe je het pad van je huidige woonsituatie in die situatie komt via allerlei tussenstappen en tijdelijk ongemak.
Oh ik had geen geluid aan, het ging alleen om de beeldvorming. En ik ben nog niet geriatrisch he.Volgens mij hoor ik ook vliegtuig- of autoweggeluiden. Tenzij als hyperbool schets je het ook wel heel erg zwart/wit.
Als antwoord op je vraag: dat ligt eraan wat je verwacht van het niveau van allerlei voorzieningen (gwl, bezorging) en zaken als aanrijtijden van hulpdiensten?
homegym natuurlijk, internet en een pooltafel en we redden ons wel. Maar ver weg van enkele naasten zou wel een nadeel zijn inderdaad. Anders zou de keuze voor locatie 100% vrij zijn, hoewel moet je je in je meest essentiele levenswensen/vereisten beperken omdat het anders een stukje rijden is naar die enkele naasten waar je contact mee zou willen?Heb het idee dat het in BE of DE al wat makkelijker zou kunnen
mooie plekjes ook hoorIn Nederland haast niet.Is het realistisch met normaal werk, zonder letterlijk de loterij te winnen?
In BE zeker mogelijk, zelfs betaalbaar in de Ardennen, en al heel goedkoop als het een plaats is waar je niet mag domicilieren.Heb het idee dat het in BE of DE al wat makkelijker zou kunnenmooie plekjes ook hoor
In DE moet dat zeker kunnen, zonder gas, riolering, bekabeld internet en een supermarkt op loop-/fietsafstand.Heb het idee dat het in BE of DE al wat makkelijker zou kunnenmooie plekjes ook hoor
Permanente bewoning?In BE zeker mogelijk, zelfs betaalbaar in de Ardennen, en al heel goedkoop als het een plaats is waar je niet mag domicilieren.
Dit, onder andere.zonder gas, riolering, bekabeld internet en een supermarkt op loop-/fietsafstand.
Noem je die dingen specifiek voor DE?In DE moet dat zeker kunnen, zonder gas, riolering, bekabeld internet en een supermarkt op loop-/fietsafstand.
Dat zal voor 99% van de betaalbare locaties gelden.
De typo is leuk, zou een goede gebruikersnaam zijn!Is er dan niet ook geen electra? Zie wel eens voorbeelden van Amerikanen die ergens in the middle of nowhere internetkabel en sceptic tank laten leggen. Gas doen we niet meer aan of is niet nodig toch? Offgrid hoeft niet perse maar kan zo opgelost worden lijkt mij.

Offgrid kost alles wel meer.Is er dan niet ook geen electra? Zie wel eens voorbeelden van Amerikanen die ergens in the middle of nowhere internetkabel en sceptic tank laten leggen. Gas doen we niet meer aan of is niet nodig toch? Offgrid hoeft niet perse maar kan zo opgelost worden lijkt mij.
In Wallonië gemakkelijk. In Vlaanderen ook nog wel, maar een pak prijziger dan Wallonië (maar een pak goedkoper dan NL).Of waar vind je nog zo'n soort plek waar je kan bouwen.
Is het realistisch met normaal werk, zonder letterlijk de loterij te winnen?
Je was me voorIn BE zeker mogelijk, zelfs betaalbaar in de Ardennen, en al heel goedkoop als het een plaats is waar je niet mag domicilieren.

Dat kost nog meer.En bijvoorbeeld de tussenstap van officeel wonen in het beton en een vakantiewoning in het groen, zodat je bijvoorbeeld met deels remote werken of thuiswerken zoveel mogelijk minstens van de tijd wel in het groen zit?
Het hoeft voor mij allemaal niet zo offgridbasic voorzieningen kunnen best geregeld worden. Ok internet kabel door een bos laten trekken voor 1 woning kost wat, maar het totaalplaatje van een lapje grond en daar een hutje met kabel op zetten kan lijkt mij nog steeds veel goedkoper zijn dan een 180m2 rijhuis waar meerdere hypos en 'dichtbij school winkels en ov' woz waarde in de prijs zitten.De typo is leuk, zou een goede gebruikersnaam zijn!
Alles moet wel speciaal worden aangelegd, kosten per huis zijn veel hoger. De boodschappen en andere aankopen doen is zonder auto een uitdaging en/of brengt ook extra kosten met zich mee.
Ook in NL hebben boerderijen en andere huizen ver buiten de bebouwde kom een gastank voor butagas. Bij fornuizen wordt vaak aangegeven of ombouwen mogelijk is.
Om alles met elektra (en eventueel houtkachel) te doen moet het wel goed geïsoleerd zijn.
Oh dacht dat dat permanente 'fire and forget' oplossingen waren? Hoe zit dat dan bij veel afgelegen huizen in NL? of is het hier meestal wel gerioleerd?
Ja het lijkt mij dat zoiets hier ook moet kunnen. Zou eigenlijk voorbeelden met sommetjes van hier willen vinden. Niet dat ik hier vast zit, hmm. Maarja kan ook geen noorweegs of zweeds en is ook zo koud daar.Er gaat een DBB-er emigreren naar Noorwegen en van een ander een neef naar een ander Scandinavisch land, zij zullen daar wel het eea over meemaken.
Zat niet echt aan een tussenstap te denken. Daar zit ik eigenlijk al in toch? Hoe ik nu zit kan ik thuiswerken en dan van een paar maandjes inkomsten grond kopen, nog een paar maandjes later de internetkabel en wat muurtjes zetten, over en daar doorwerken en uitbouwen. (A la The SimsEn bijvoorbeeld de tussenstap van officeel wonen in het beton en een vakantiewoning in het groen, zodat je bijvoorbeeld met deels remote werken of thuiswerken zoveel mogelijk minstens van de tijd wel in het groen zit?
) Heb eerst aan 1 (huis)kamer genoeg
In theorie. Of bijvoorbeeld van een jaar thuiswerken in een keer alles compleet contant afrekenen.
