AndroidHealthClinic

Nieuws Rookverbod Nederlandse horeca van kracht

Dont care.. ik ben een lifetime niet-roker maar het kan me weinig schelen als andere mensen willen roken tijdens het uitgaan.
 
Mooi, kan ik een keer naar een restaurant ofzo zonder dat ik de hele tijd naast zo'n stinkende sigaar moet zitten.... :D
 
In McDonalds zitten nooit gasten met sigaren. En dat is ook gelijk het enige 'restaurant' waar je ooit heen moet gaan.
 
En dan het ergste vind ik die reacties van "Het is Nederland weer", en "niks mag meer in Nederland" Nederland dit en dat blablabla er zijn ****ing 14 Europese landen waar niet meer gerookt mag worden in de horeca!

Ik vind het een goede zaak, zo kan ik ook mooi wat minderen als uitgaansroker :D
 
En aan fijn stof wordt er lekker niets gedaan? :p En waar is het bewijs dat de niet rokers
aan meeroken doodgaan en niet aan fijn stof bv?

'Fijn stof dodelijker dan gedacht'

'2,5 tot 12,5 procent van de niet-rokende Vlamingen sterft uiteindelijk aan kanker als gevolg van milieuvervuiling.' Dat zegt Nic Van Larebeke, specialist kankerpreventie van de UGent en woordvoerder van het Steunpunt milieu en gezondheid.
volgens Van Larebeke moet 10 tot 50 procent van alle kankers bij niet-rokers in Vlaanderen toegeschreven worden aan de verschillende vormen van vervuiling. Hij haalt de rokers - nog steeds een vijfde van de bevolking - uit zijn cijfers, omdat die uiteraard nog veel vatbaarder zijn voor bijvoorbeeld longkanker. Kanker is inmiddels de belangrijskte doodsoorzaak bij mannen en kent nog steeds een steile opmars bij vrouwen: ongeveer een kwart van alle sterfgevallen heeft te maken met kanker.

In absolute cijfers levert dat een indrukkwend aantal slachtoffers van vervuiling: 125.000 tot 625.000 niet-rokenede Vlamingen bezwijken in de loop van hun leven aan kanker en hart- en vaataandoeningen die Van Larebeke toeschrijft aan milieufactoren. 'Voor een goed begrip: kanker is altijd een samenloop van veel factoren, waaonder het milieu. Maar er is gaan kanker in Vlaanderen die niét met het milieu te maken heeft.'

Van Larebeke bijt zich vast in luchtvervuiling en dan vooral in fijn stof. 'We onderschatten nog steeds de impact van lage dossisen fijn stof. Een student van mij becijferde in zijn doctoraat dat we 10.000 dodelijke longkankers per miljoen inwonders mogen toeschrijven aan fijn stof. Voor hart- en vaatziekten is dat allicht van dezelfde oder.'

De Vlaamse Milieumaatschappij (VMM) hanteert (veel) lagere slachtoffercijfers voor fijn stof, maar EU-studies geven Van Larebeke gelijk. Gemiddeld sterven Vlamingen een tot drie jaar te vroeg.

BRON: http://www.nieuwsblad.be/Article/Detail.aspx?articleid=DMA05112007_001
 
Ik vind het gewoon zo hypocriet eigenlijk dat het groot is. Ze willen niet meer dat de
mensen roken, maar maken wel x aantal miljard euro winst erop aan belastingen.

Ik stel een boycot van sigaretten door, dan wordt de staat er ook door getroffen.

Waarom denk je, dat de laatste jaren de staat allerlei andere zaken extra aan het belasten is?
Er zijn steeds minder rokers, dus al die inkomsten worden via andere wegen gecompenseerd.
 
Doe belasting centjes.

Volgens mij is de regering gewoon een stelletje pubers die een relletje wilt schoppen!

Heel veel geld vs. Gezondheid van iemand die toch blijft doen waar die zin in heeft.

Stelletje gekke stakkers!
 
Ik vind het gewoon zo hypocriet eigenlijk dat het groot is. Ze willen niet meer dat de
mensen roken, maar maken wel x aantal miljard euro winst erop aan belastingen.

Ik stel een boycot van sigaretten door, dan wordt de staat er ook door getroffen.

idd...als heel nederland een maand niet rookt, geen alcohol drinkt en niet rijd (benzinze,diesel...ect..) dan is de staat failliet!
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #32
ik vind het goed dat die nederlandse horreken niet meer mogen roken , is gewoon goor een hork met een peuk in haar bek :kots:
 
Goeie ouwe tijden, waar je zelfs nog in de trein op je gemak tweede klasse kon roken.
 
Nederland kan niet zonder kleine kroegjes; wat denk je waar jij over een paar jaar (de rest van je leven) zit, als verstokte vrijgezel?

En winst is inderdaad belangrijk.

I seriously dont give a shit. Ben toch een kluizenaar. :roflol:

Winst is belangrijk, maar als je kroeg sluit door het rookverbod, had je geen kroeg moeten beginnen, risico van het vak.
 
Niet meer roken in cafes en dancings vind ik iets te vergaand..
 
Goeie ouwe tijden, waar je zelfs nog in de trein op je gemak tweede klasse kon roken.

Leeftijd 22jr :roflol:

@Fijnstofverhaal hierboven: Leuke toevoeging is dat de verplichte roetfilters zorgen voor nog meer fijnstof! Alleen de wat grotere deeltjes worden hierdoor uitgefilterd namelijk. :o
 
Terug
Naar boven