Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.

daar ging het niet om.Straks liggen we nog ergens samen in Lübeck Europa te verdedigen.![]()
De Russen vieren vandaag de capitulatie van de Nazi’s in 1945. Dit doen zij zoals het Russen betaamt: op het Rode Plein met een straffe militaire parade. Met Engels commentaar en een speech van Poetin.
Voor de tweede keer op rij hebben de Russen in een opiniepeiling de vroegere Sovjet-dictator Josef Stalin als de belangrijkste persoon in de geschiedenis aangewezen, zo heeft het onafhankelijke Levada-Centrum voor Sociologisch Onderzoek in Moskou vandaag bekendgemaakt.
Stalin was de favoriet van 38 procent van de 1.600 bevraagde Russen. Tweede werd huidig president Vladimir Poetin, derde nationaal dichter Aleksandr Poesjkin. Onderaan de top twintig staat de vroegere Sovjet-president en Nobelprijswinnaar Michaïl Gorbatsjov.
In de lijst duiken maar drie buitenlanders op: de Franse krijgsheer Napoleon Bonaparte, de Duitse wetenschapper Albert Einstein en zijn Britse voorganger Isaac Newton.
De peiling vindt elke vijf jaar plaats. Sinds Poetin zeventien jaar geleden zijn intrek in het Kremlin nam, is het nog maar de eerste keer dat hij de top drie induikt.
