Fitness Seller

Uitdaging tot zelfontwikkeling

Soort autiobiografie van josh waitzkin over hoe hij als kind eerst gruwelijk goed leerde schaken en daarna gruwelijk goed werd in wedstrijd pushing hands.

Het gaat over het proces van goed worden in dingen.
 
Het gaat over het proces van goed worden in dingen.

Dit las ik laatst, precies het tegenovergestelde van goed worden in dingen:


Stop met werken aan je zwakke kanten

Je zwakke punten hebben een reden: kennelijk passen ze niet zo bij jou. Een zwak punt is geen probleem, totdat je het een probleem maakt. Veel zwakke punten worden in stand gehouden door een negatief oordeel. Met genoeg zelfwaardering vervallen veel zwakke punten. En groei je veel sneller!
Meer gegevens over deze foto
Stop-met-werken-aan-je-zwakke-kanten.jpg

De oorzaak van zwakke punten.
Iedereen heeft ‘zwakke’ punten. Maar heb je je ooit afgevraagd waarom? Waarom zijn nou net die punten jouw zwakke punten? Hier is het antwoord, althans in mijn ervaring: Zwakke punten zijn die dingen die meestal gewoon niet bij je passen. Wat niet bij je past, staat nooit in zijn kracht…
Hoe klinkt het volgende: “Ik ben niet zo extrovert. Ik heb geen doorzettingsvermogen. Ik ben te emotioneel”? Dat klinkt behoorlijk ‘zwak’ nietwaar? Het eerste wat je kunt doen, is dit positief vertalen: “Ik ben een rustig persoon waar je goed diepe gesprekken mee kunt hebben. Ik houd ervan om nieuwe dingen te ontdekken. Ik heb een goed inlevingsvermogen.” Dat klinkt al beter, nietwaar?
Sterk of zwak bepaal je zelf.
Je meeste zwakke kanten lijken zwak, maar zijn dat niet. Voor elke zwak punt kunnen we een tegenovergesteld sterk punt vinden. Dat is afhankelijk van de manier waarop je naar jezelf kijkt. Die bepaalt of je iets als zwak of sterk ziet. Dus de vraag is dan: “Moet ik mijn zwakke punten verbeteren of moet ik ze gewoon accepteren?
Besef dat een (zelfbedacht) zwak punt alleen maar een oordeel is. Ja, ik ben soms lui, soms ongeduldig, soms te gemakkelijk. Maar dat is voor mij geen probleem. Waarom niet? Omdat ik mezelf accepteer zoals ik ben. Niet perfect, maar menselijk. En hierin ligt dus de werkelijke oorzaak van veel zwakke punten:
Een zwak punt is slechts een oordeel.
Een zwak punt ontstaat door een gebrek aan zelfwaardering, dat uitmondt in een negatief zelfoordeel.
Wat betekent dit precies? Als je jezelf positief waardeert, gebeuren er twee dingen. Ten eerste heb je minder problemen met je zwakke kanten. Je accepteert ze gewoon als een gegeven. Er zijn genoeg sterke kanten waar je blij mee bent. Je focust op je kracht, niet op je zwakte. Ten tweede komen veel zwakke kanten door zelfwaardering automatisch te vervallen.
Een onhaalbare belofte?
Wacht! Zwakke kanten komen automatisch te vervallen? Lossen ze dan zomaar op? Worden ze meegenomen door een goede fee of een vuilnis-Smurf? Dat klinkt als een onhaalbare belofte! Wel, niet helemaal…Laat het me uitleggen:
Wat is de oorzaak van de volgende zwakke kanten?
1. Ik werk veel te hard, ik kan niet stilzitten.
2. Ik kan mijn grenzen niet aangeven, ik doe meestal wat anderen willen.
3. Ik maak me altijd zorgen over de toekomst.
4. Ik heb te veel zelfkritiek.
5. Ik blijf alles uitstellen – ik ben geen doorzetter.
6. Ik geniet te weinig van het leven.
Waar ligt het werkelijke probleem?
Hier is mijn beste idee – het hoeft niet voor iedereen te gelden, maar het geldt wel voor veel mensen:
1. Je koppelt je identiteit aan je prestaties.
2. Je waardeert jezelf niet genoeg.
3. Je twijfelt aan je eigen kracht.
4. Je voelt weerstand tegen jezelf.
5. Je hebt nog niet gevonden wacht echt bij je past.
6. Je twijfelt of je wel geluk verdient.
De enige echte oorzaak.
Al deze bovenstaande zwakke kanten, hebben slechts één echte oorzaak: Een gebrek aan zelfwaardering. Noem het (een gebrek aan) zelfvertrouwen, zelfrespect, zelfliefde, zelfacceptatie. Hoe je het ook noemt, het kom allemaal op hetzelfde neer: “Ik ben zo niet goed genoeg”:
1. Als ik niet presteer, ben ik niet goed genoeg.
2. Als anderen mij afwijzen, ben ik niet goed genoeg.
3. Ik ben niet goed genoeg om mijn uitdagingen te overwinnen.
4. Ik ben niet goed genoeg – punt.
5. Ik ben niet goed genoeg om te doen wat ik wil.
6. Ik ben niet goed genoeg om gelukkig te zijn.
Wat gebeurt er als je jezelf waardeert?
Natuurlijk zij er veel meer nuances, maar in de kern is het allemaal een gebrek aan zelfwaardering. Stel dat je wèl voldoende zelfwaardering had, dan:
1. Zouden je prestaties niets zeggen over je waarde als mens.
2. Waardeer je jezelf genoeg om je grenzen aan te geven.
3. Zou je vertrouwen op je eigen kracht.
4. Zou je tevreden zijn met jezelf.
5. Zou je doen wat werkelijk bij je past.
6. Zou je weten dat je het verdient gelukkig te zijn.
Alleen de kern zorgt voor blijvende verandering.
Zie je dat een gebrek aan zelfwaardering zorgt voor zwakke punten? Zie je dat mèt zelfwaardering deze zwakke punten zouden verdwijnen? Zie je dat je zwakke punten kunt proberen te verbeteren – maar dat alleen lukt als je naar de kern gaat? Omdat die kern (een gebrek aan zelfwaardering) onze zwakke punten in stand houdt?
Daarom zeg ik: Stop met werken aan je zwakke punten. Dat kost je ontzettend veel energie. Vertaal ze positief – of accepteer ze gewoon. Maar wil je ze echt veranderen? Verander dan de oorzaak: Verbeter je zelfbeeld, verdiep je zelfacceptatie, vergroot je zelfvertrouwen. Dat is de oplossing die het beste werkt!
 
Iemand een link naar 'de techniek van het ombuigen'? Ik zou dit boek heel graag lezen, maar vind het niet meteen terug.
 
check anders eens dingen als mindfulness ofzo
 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #533
Interessant boek. Is dat net zoiets als de 7 eigenschappen? Een boek dat gaat over effectief leiderschap in het ebdrijfsleven

Niet echt, je kan dit meer zien als een soort van filosofisch boek, een andere manier om tegen de feiten aan te kijken en het doorbreken van bepaalde denkpatronen. Desalniettemin een leuk boek om een keer te lezen, je bent er vrij snel doorheen.
 
Niet echt, je kan dit meer zien als een soort van filosofisch boek, een andere manier om tegen de feiten aan te kijken en het doorbreken van bepaalde denkpatronen. Desalniettemin een leuk boek om een keer te lezen, je bent er vrij snel doorheen.
Vind dat ik echt een keer de knop moet omdraaien en gewoon beginnen met het [uit]lezen van de boeken. Heb echt een hele lijst staan van dezelfde soort filosofisch-achtige boeken. Veel zul je er praktisch niet aan hebben, maar het zorgt er wel voor dat je een ander perspectief hebt op de hudige maatschappij. Daarmee is het toch op de een of andere manier van toegevoegde waarde, door het lezen van boeken/

Dus ik moet stoppen met typen eigenlijk en gewoon gaan lezen:mad:
 
vroeger leesde ik wel is wat jeugdboeken, gulversreizen, chocalade fabriek, robinson cruso dat soort dingen...

laatst wel is geprobeerd van een boek te lezen die ergens gratis bijzat was van Herman Brusselmans vond eigenlijk heel moeilijk om al de verschillende personages te onthouden en me er iets bij voor te stellen moest telkens terug gaan en opnieuw lezen, zoeken, heb er dan maar mee opgehouden miss is het zijn schrijfstijl ook en leest het niet al te vlot.

miss in naar de bib gaan en iets zoeken wat me zou boeien, tips iemand?
 
vroeger leesde ik wel is wat jeugdboeken, gulversreizen, chocalade fabriek, robinson cruso dat soort dingen... laatst wel is geprobeerd van een boek te lezen die ergens gratis bijzat was van Herman Brusselmans vond eigenlijk heel moeilijk om al de verschillende personages te onthouden en me er iets bij voor te stellen moest telkens terug gaan en opnieuw lezen, zoeken, heb er dan maar mee opgehouden miss is het zijn schrijfstijl ook en leest het niet al te vlot. miss in naar de bib gaan en iets zoeken wat me zou boeien, tips iemand?

Aan je eigen schrijfstijl te zien is het misschien maar beter om jezelf nog eens te richten op jeugdboeken.
 
:cool: ---------- Toegevoegd om 12:11 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 12:09 ----------
miss wel had die reactie wel verwacht :p

Niks mis mee om te beginnen met kinderboeken. Van daaruit kan je het steeds iets moeilijker maken, tot je zelfs meerdere boeken door elkaar kunt lezen.

Harry Potter is trouwens ook een kinderboek, genoeg volwassen die het leuk vinden om te lezen..
 
vroeger leesde ik wel is wat jeugdboeken, gulversreizen, chocalade fabriek, robinson cruso dat soort dingen...

laatst wel is geprobeerd van een boek te lezen die ergens gratis bijzat was van Herman Brusselmans vond eigenlijk heel moeilijk om al de verschillende personages te onthouden en me er iets bij voor te stellen moest telkens terug gaan en opnieuw lezen, zoeken, heb er dan maar mee opgehouden miss is het zijn schrijfstijl ook en leest het niet al te vlot.

miss in naar de bib gaan en iets zoeken wat me zou boeien, tips iemand?

http://www.bol.com/nl/p/kaas-en-de-evolutietheorie/666884430/?Referrer=ADVNLBGE002008666884430-8
 
Terug
Naar boven