Ben ik zeker met je eens. Jezelf te veel opsluiten in rigide tijdsregels is nergens goed voor.Iedereen die tegen iemand anders zegt hoeveel rust hij/zij tussen sets moet nemen of uberhaupt van tevoren een random tijdsframe bepaalt voor rusttijden, hou die onzin lekker bij jezelf. Uitzonderingen daargelaten, bij straight sets is het gewoon een kwestie van aanvoelen, hartslag laten zakken, op adem komen en spieren genoeg laten herstellen voor de volgende set. Liever iets te lang wachten dan te kort, anders kan je op de volgende set intensiteit verliezen. Dus, lekker op gevoel afgaan op dat moment. Ipv fixed time frames
Maar voor een beginner -die nog totaal geen beeld heeft van hoe of wat- kan een referentiekader met ruime richtlijnen geen kwaad.
Het kan ook geen kwaad het verschil qua herstel te kennen tussen de verschillende fysieke basisvaardigheden.
Er zit toch wel een behoorlijk verschil tussen het herstelkarakter van bijvoorbeeld kracht en snelheid (vooral neurologisch belastend) versus (kracht)uithoudingsvermogen (wat meer berust op de energiestofwisseling in de spiercellen)
Vooral bij puur neuromotorisch herstel (puur kracht/explosiviteit) is 3-5 minuten geen overbodige luxe en geldt inderdaad ook "liever iets te lang wachten dan te kort"
Bij meer krachtuithoudings-georiënteerde training is een paar minuten meestal al genoeg en kan onvolledig herstel zelfs zeer zinvol zijn.

