- Lid sinds
- 24 aug 2004
- Berichten
- 11.189
- Waardering
- 852
- Lengte
- 1m83
- Massa
- 85kg
- Vetpercentage
- 9%
Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
De brede Europese beursgraadmeter Stoxx600 steeg donderdagmiddag met 0,7 procent tot 407,61 punten. Daarmee breekt de Stoxx600 door het vorige intradayrecord van 407,56 punten in maart 2000. In die maand ontplofte de beurszeepbel die vooral telecom-, technologie- en media-aandelen (TMT) de stratosfeer had ingejaagd.
Op de Brusselse beurs wint de Bel20 0,8 procent. Dat is het hoogste peil sinds mei 2008.

QE does what QE does. So far this year
Portuguese stocks +31%
German stocks +25%
Italian stocks +25%
French stocks +22%
Spanish stocks +14%


Gaat lekker. Allemaal 'natuurlijke cyclus', niks ecb. Beurzen ondertussen met 20% gestegej sinds januari. Allemaal door ecb.11.02 uur: De industriële productie in de eurozone is in februari met 1,1 procent gestegen tegenover januari, dat meldt Eurostat. Dat is beter dan verwacht, economen hadden maar op 0,4 procent groei gemikt. Jaar op jaar gaat het om een stijging met 1,6 procent. In januari kende de eurozone nog een daling met 0,3 procent maand op maand.
---------- Toegevoegd om 14:27 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 09:20 ----------
yo yoSoms verbazen banken zichzelf, zo leert de rondvraag die de Europese Centrale Bank (ECB) elk kwartaal in de sector houdt. De financiële sector in de eurozone is begin dit jaar soepeler geworden in haar kredietverlening dan ze zelf verwachtte bij de vorige ondervraging. Vooral de bedrijven kunnen vlotter bij de banken aankloppen. Voor woonkredieten verstrekt aan gezinnen houden de banken de teugels dan weer iets strakker dan eind vorig jaar. In vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder zijn de kredietvoorwaarden 'substantieel' verbeterd, meldt Frankfurt. Maar in een historische vergelijking blijft het kredietbeleid van de banken behoorlijk strak. Voor het lopende kwartaal verwachten de kredietverstrekkers dat de huidige evoluties doorzetten: voor bedrijven vlotter toegang tot leningen, terwijl voor hypotheken de vereisten iets strikter zullen worden.
Wie zei ook alweer dat ecbs shit niet zou werkenDe ECB kreeg de afgelopen jaren heel wat kritiek dat haar stimulusbeleid vooral de markten dopeert. Met de rondvraag bij de banken in de hand kan Draghi zijn criticasters van antwoord dienen. Het lijkt dat het inkoopprogramma aanslaat en dat de miljardenstimulus toch gedeeltelijk zijn weg vindt naar de reële economie.
waar is diene muh shiller
Ik citeer bascross
Wrong wrong wrong on everythingWat is QE precies? In dit geval is het de ECB die geld creëert en daarmee staatsobligaties opkoopt. Wat is het effect? De rentes van staatsobligaties zullen dalen. Dat is leuk, maar op dit moment niet nodig. Italië (een probleemland in de Eurozone) betaalt bijvoorbeeld al minder rente dan de VS. Een bijkomend effect is de daling van de rente voor bedrijven en particulieren, waardoor de hoop is dat deze meer gaan investeren/kopen. Waarom zou dat ineens gebeuren? De rente is al maanden laag. De ECB koopt de staatsobligaties van investeerders en banken, waardoor deze meer geld beschikbaar hebben. Het idee is dat zij dit gaan investeren/uitlenen. Er is echter al in september 2014 een programma opgestart, genaamd TLTRO, dat hetzelfde beoogt. Er was hiervoor weinig interesse, hoezo zou dat nu anders zijn? Tot slot is er nog het risico dat probleemlanden hun bezuinigingstaak minder serieus gaan nemen.
Waarom zou dat ineens gebeuren? De rente is al maanden laag.
en tis gebeurd. Can u feel it ? How does it feel ? tzijn zware tijden voor de bears... ---------- Toegevoegd om 15:44 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 09:37 ----------10.21 uur: Europese beleggers trekken zich weinig aan van de groeipijnen in China. De Eurostoxx50 gaat 0,8 procent hoger in de ochtendhandel. De aandacht van de markt is vooral op Frankfurt gericht woensdag. De verwachting is dat ECB-voorzitter Mario Draghi straks de twijfel over zijn inkoopprogramma van tafel veegt door te herhalen dat hij onverminderd geld in de economie zal blijven pompen tot september 2016, ook al trekt de economie nu aan. Een boodschap die beleggers duidelijk aanstaat.
Mo niqqa draghi does it again Turboke gepakt op bel 20 ter waarde van 800 euro, met best hoge stoploss, hefboom van over 9000 ofzo giene ziever 1% gestegenDe Europese Centrale Bank (ECB) houdt zoals verwacht haar rentebeleid ongewijzigd. Voorzitter Mario Draghi benadrukt op zijn persconferentie dat het stimulusprogramma zeker nog tot september 2016 loopt. De beurzen reageren tevreden, de euro blijft stabiel. De belangrijkste rentetarieven van de Europese Centrale Bank blijven ongewijzigd. Dat maakte Frankfurt bekend in een persbericht. Concreet blijft het belangrijkste rentetarief op het historisch lage peil van 0,05 procent noteren. De depositorente blijft op -0,2 procent. Dat negatieve rentetarief houdt in dat banken moeten betalen om geld bij de centrale bank te parkeren. Het status quo was algemeen verwacht. Pas in januari besliste de ECB om haar lang verwachte bazooka af te vuren. Sinds maart koopt Draghi maandelijks voor 60 miljard euro schuldbewijzen, voornamelijk staatspapier. Het stimulusprogramma loopt volgens de plannen nog tot september volgend jaar, wat de waarde van het totaalpakket op 1.140 miljard euro brengt. Op zijn persconferentie beklemtoont Draghi opnieuw dat het programma volledig uitgevoerd zal worden. Door de prille economische lente in de eurozone werden hier en daar al vraagtekens gezet bij het nut van het langdurige stimulusbeleid. De Italiaan zegt ook dat de ECB geen problemen ondervindt bij de uitvoering van het inkoopprogramma. De boodschap valt in de smaak bij de beleggers. De Eurostoxx50 wint 0,6 procent. De euro blijft stabiel op 1,06 dollar.
De Europeanen kopen meer en meer auto’s. In maart werden meer dan 1,6 miljoen nieuwe wagens ingeschreven in de EU, 10,6 procent meer dan een jaar eerder en het hoogste maandcijfer sinds lang.
Koopwoede
Na een jarenlange crisis zien we stilaan licht aan het einde van de donkere tunnel. We kopen almaar meer auto's, kleren en entertainment.
Nederlandse bodemonderzoeker luidt alarmklok
Als Fugro in handen komt van Boskalis, kan dat het einde betekenen voor de Nederlandse bodemonderzoeker. Fugro zou bijna alle omzet verliezen, waarschuwt voorzitter Paul van Riel in Het Financieele Dagblad.
Boskalis heeft de laatste jaren heel wat (vijandige) overnames gedaan. Zo kwamen onder meer het sleepvaartbedrijf Smit en de maritieme vervoerder van zware ladingen Dockwise in handen van het Nederlandse baggerconcern.
Nu heeft Boskalis zijn vizier gericht op het evenzeer Nederlandse bedrijf Fugro, de marktleider in bodemonderzoek voor sectoren als bouw, olie- en gaswinning en mijnbouw. De voorbije maanden heeft Boskalis ruim een kwart van de aandelen van Fugro opgekocht, zeer tegen de zin van deze laatste. De markt speculeert op een overnamebod, maar Peter Berdowski, de CEO van Boskalis, ontkent dat er zulke plannen zijn. Hij heeft het voorlopig alleen over samenwerking tussen Boskalis en Fugro.
Maar zelfs dat ziet Paul van Riel, de voorzitter van de raad van bestuur van Fugro, niet zitten. Samenwerking bij een enkel project kan nog wel, meer niet. ‘Ik zie geen synergie. Sterker: ik zie dyssynergie’, zegt hij in het FD.
Mocht het tot een overname van Fugro door Boskalis komen, dan zijn de gevolgen niet te overzien, waarschuwt Van Riel. Wegens de schijn van belangenvermenging zouden energiebedrijven en overheden dan geen zaken meer willen doen met de bodemonderzoeker. Boskalis voert immers opdrachten uit in vrijwel alle sectoren waarin Fugro adviseert.
‘Ik ben bang dat wij zo goed als alle omzet kwijtraken als we onderdeel worden van een grote aannemer die alle gebieden van Fugro afdekt’, klinkt het dramatisch in het FD. ‘Dan is het einde oefening voor het huidige Fugro, en doet het wellicht alleen nog wat werk dat de aannemer zelf kan gebruiken.’
Volgens Van Riel stellen de klanten van Fugro nu al vragen over de onafhankelijkheid van het bedrijf.
14.03 uur: Duitse economen zijn de kortetermijntoekomst van hun land erg rooskleurig in. Ze hebben de verwachte economische groei voor dit jaar bijna verdubbeld van 1,2 naar 2,1 procent. 'De lage olieprijs geeft de consument meer armslag, de lage euro zwengelt de export aan', legt Ifo-conjunctuurchef Timo Wollmershäuser uit. Het IMF is veel minder optimistisch en voorspelde zopas een groei van 1,6 procent voor de Duitse economie, de regering zelf hanteert nog steeds 1,5 procent maar zal die prognose allicht snel aanpassen.
14.48 uur: De consumentenprijzen in de VS zijn de voorbije maand tegenover februari iets minder sterk gestegen dan verwacht, namelijk met 0,2 procent in plaats van de 0,3 procent waarop economen hadden gemikt. Het is de tweede maand op rij dat de inflatie toeneemt, deze keer vooral door een stijging van de energieprijzen. Jaar op jaar is de inflatie met 0,1 procent weer negatief geworden, net als in januari. Die prijsdaling in januari was toen de eerste sinds 2009. De kerninflatie in de VS - zonder onder meer energieprijzen - bedraagt nu 1,8 procent
Maar als je zelf erin gelooft, hey be my guest, mss wordt het de volgende galapagos ofzo. Om voor biocartis in te tekenen moet je een mailke sturen naar binck en op voorhand aantal stuks bestellen. Voor mij is het ook een eerste keer, dus laat ik het wel weten hoe het gaat. Ohja, kga maar voor '500' euro erin gaan. zoals ik zei, biotech is casino, voort zzelfde geldt duikt het el 10 procentos naar beneden (natte droom van de muh shiller types) ---------- Toegevoegd om 16:23 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 15:55 ----------
gratis geld voor iedereen ---------- Toegevoegd om 16:48 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 16:23 ---------- Alles kaat koet in het gestolen land van de indier indianenDe Chinese minister van Financiën zweert bij hoog en bij laag dat de economische langetermijndoelstellingen van het land niet in gevaar komen. Peking blijft dus nog altijd uitgaan van een economische groei met 7 procent. In de praktijk lijkt de overheid er niet helemaal gerust in. Om te vermijden dat de economie te hard afkoelt, heeft China besloten de regels voor de lokale banken te versoepelen. Die banken moeten voortaan minder geld opzij houden als buffer tegen financieel onweer. De reservevereisten zijn nu teruggebracht naar 18,5 procent. Concreet betekent dat dus dat voor elke 100 yuan die een Chinese bank uitleent, ze er 18,5 yuan in cash opzij moet zetten. Door die reservevereisten te verlagen zou er 1,2 biljoen yuan - ruim 180 miljard euro - moeten vrijkomen om in de lokale economie te investeren.
---------- Toegevoegd om 16:50 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 16:48 ---------- Alles kaat niet koet in het land van Mcdonalds13.33 uur: de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley heeft over het eerste kwartaal van dit jaar de verwachtingen van analisten ruimschoots overtroffen. Die mikten op een winst per aandeel van 78 dollarcent, maar Morgan Stanley verraste met een hogere winst van 85 dollarcent per aandeel.
Drie giganten uit de technologiewereld – Google, Microsoft en Amazon – deden donderdag nabeurs hun boeken open. Stuk voor stuk konden ze met goed nieuws uitpakken. En dat vertaalt zich in winst voor de Nasdaq. Nadat die donderdag al een 15 jaar oud record had gesloopt, staat de index opnieuw 0,7 procent hoger op 5.093 punten.



Beter doen dan in het vorige kwartaal was moeilijk. Pro memorie Apple verpulverde toen de verwachtingen met een verkoop van 74,4 miljoen iPhones. Het vierde kwartaal (eigenlijk is het Apples eerste kwartaal want het bedrijf werkt met een gebroken boekjaar dat in oktober begint) is omwille van de eindejaarsperiode traditioneel het beste van het jaar. Velen leggen dan het nieuwste hebbeding van Apple onder de kerstboom. Maar zelfs naar Apple-normen was het verkoopscijfer buitenaards. De consument bleek na jaren van turen naar een klein schermpje te smachten naar de nieuwe iPhone-modellen met grote schermen, de iPhone 6 en 6 Plus.
Maar ook zonder die eindejaarsbonus deed Apple het in de eerste drie maanden van het jaar uitstekend. Uit de cijfers die maandagavond nabeurs werden vrijgegeven bleek dat de reus van Cupertino tussen januari en maart maar liefst 61,2 miljoen iPhones verkocht heeft. Dat is ruim 30 procent meer dan in het overeenkomstige kwartaal en ruim beter dan de analistenverwachting.
China
Wat betreft het financiële plaatje zag Apple de omzet stijgen tot 58 miljard dollar tegenover een verwachting van 56,1 miljard dollar. In China kende de omzet een forse stijging wat de stelling ondersteunt dat de Chinese consument storm loopt voor de nieuwe iPhones. Ook de winstcijfers kwamen boven de verwachtingen uit. De nettowinst klokte af op 13,6 miljard dollar (verwachting 12,6 miljard dollar) en de winst per aandeel tikte 2,33 dollar aan in plaats van 2,16 dollar.
Die fenomenale cijfers doen Apples luxeprobleem, de immer aanzwellende cashberg, alleen maar groter worden. Niet verwonderlijk dus dat de technologiereus zijn aandeleninkoopprogramma optrekt met de helft tot 200 miljard dollar. Ook het kwartaaldividend wordt opgetrokken van 0,47 dollar tot 0,52 dollar. De belegger kan zo alsmaar meer profiteren van het succes van de iPhone. Onder druk van aandeelhoudersactivist Carl Icahn startte Apple onlangs het grootste inkoopprogramma uit de geschiedenis.
Vergeleken met de iPhone zijn de iPad en Mac-computerlijn leuke bijkomstigheden. Voor de iPad lag de verkoopsverwachting op 13,6 miljoen stuks maar die kon Apple met 12,6 miljoen stuks niet inlossen. De tablet ziet de verkoop al vijf kwartalen op rij dalen. Het is nu eenmaal een feit dat de iPhones met grote schermen de verkoop van de iPad deels kannibaliseren. Met een verkoop van 4,7 miljoen stuks bleef de Mac-divisie binnen de verwachtingen.
Apple Watch
Net daarom wordt er veel hoop gezet op de Apple Watch, de eerste nieuwe productcategorie sinds de iPad gelanceerd werd in 2010 en sinds het overlijden van Steve Jobs. De eerste recensies van de Apple Watch waren niet laaiend enthousiast, maar gezien het slimme uurwerk enkel online verkocht wordt, is het koffiedik kijken over de verkoopscijfers. Beleggers die uitkeken naar een update over de verkoop van de Apple Watch, kwamen echter bedrogen uit. De verkoop van de Watch ging eerder deze maand van start. Maar Apple had eerder al gewaarschuwd dat het geen aparte verkoopscijfers van het hebbeding gaat rapporteren maar ze onderbrengt in de categorie waar ook de iPod en de Beats-koptelefoons in zitten.
Het succes van de iPhone 6 en 6 Plus is ook beleggers niet ontgaan. De koers van het aandeel sloot maandag met 132,7 dollar dicht bij een record. De beurswaarde van Apple is gestegen tot 773 miljard dollar. Dat is bijna twee keer zo veel als Microsoft, het tweede grootste bedrijf in de S&P500, de korf met grootste Amerikaanse bedrijven. Voor de laatste keer dat zoiets gebeurde moeten we teruggaan naar midden jaren '80, toen computerreus IBM heerste.

08.48 uur: In de aanloop naar het kwartaalrapport op 12 mei trekt ING het koersdoel voor KBC op van 52,5 naar 66,5 euro. Het advies blijft 'kopen'. 'Quality deserves a premium', is de titel van het rapport.
08.40 uur: Als de economie blijft aantrekken en het herstel zich doorzet op de arbeidsmarkt, zal de uitzendsector daar als eerste van profiteren. Goldman Sachs geeft een koopadvies voor Adecco en Randstad komt op de lijst met 'concivtions'.

.
