Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
correctie: het geheel van de hersenen plus de rest van ons lichaam.
@BuilderB
Grappig hoe je in een verhaaltje spreekt over paradigmawisselingen en tegelijk stellingen doet alsof het onveranderlijke waarheden zijn.
Ook hoe je het 'menselijk bewustzijn' verwerpt als een soort betekenisloos overblijfsel uit een vroeger paradigma.
Het feit dat jij de term zelf aanduidt als 'menselijk bewustzijn' ipv enkel 'bewustzijn' duidt de geladenheid met 'verouderde definities' van de term die jij hanteerd en verwerpt aan.
De term zoals deze tegenwoordig gehanteerd wordt laat je erbij zitten en gaat verder over cognitie alsof de huidige functionalistische theorieën afdoende verklaring geven aan alle mentale fenomenen.
Niet dan? Onze cognitie is niet zuiver een gevolg van materialistische processen? Welke mentale fenomenen kunnen volgens de huidige inzichten niet worden verklaard vanuit een biologisch/materialistische benadering? (je bent een beetje vaag in wat je bedoelt)
discussie heeft allang niet meer met een leven na de dood te maken, maar dat maakt ze niet minder interessant.
Persoonlijk breek ik er ook al een tijdje mijn hoofd over. Ik krijg altijd het gevoel dat een nauturalistische verklaring iets mist. Alsof een neurologische aanpak waarin het brein volledig in kaart wordt gebracht en kijkt hoe ze interageert met de wereld niet meer dan een behaviouristische aanpak in vermomming is.
Alleen al het probleem van causaliteit, bestaat er zoiets als mental causation? Heeft mijn kwalitatief ervaren van de wereld enig effect op die wereld, of is er enkel causaliteit op het onderliggend fysisch niveau waar hard determinisme regeert. Zoja hoe kan het dan ooit zijn intrede gedaan hebben binnen de natuurlijke evolutie, of is het dan niet meer dan een bijproduct.
ik denk dat je naast de kwestie zit. Vb De perceptie van pijn, je kan vb bij het ervaren van pijn het hele gamma fysische processen dat er aan ten grondslag ligt in kaart brengen, maar als je consequent op het zelfde niveau blijft, kan dit enkel een verklaring zijn voor haar directe fysische gevolgen (vb een angstige indruk op iemands gezicht, de woorden "auw" die hieruit voortvloeien, eigenlijk alles wat in een directe fysische oorzaak-gevolg keten staat met het vorige) en nergens lijken pijnpercepten een onderdeel van die schakel te vormen.
---------- Toegevoegd om 01:27 ---------- De post hierboven werd geplaatst om 01:24 ----------
zelfs als epifenomeen (zoals je lijkt te veronderstellen) moet er een causale link zijn, die huidige benaderingen niet in kaart lijken te kunnen brengen.
altijd leuk als builderB zich met de discussie moeit, kunnen zelfs gelovigen niks tegenin brengen![]()

Als het gaat om Silentio; die's volgens mij niet bepaald gelovig![]()

"zelfs gelovigen" nu doe je net alsof dit nu van die geduchte tegenstanders zijn in dit soort discussies![]()
)"zelfs gelovigen" nu doe je net alsof dit nu van die geduchte tegenstanders zijn in dit soort discussies![]()
Ik denk niet dat je een gelovige hoeft te overtuigen van zijn ongelijk. Ik denk namelijk niet dat dat mogelijk is. Maar je kan mensen wel informeren, en bijv. creationisten kan je zeker voor een groot stuk overtuigen van hun ongelijk (met veel moeite, maar het is te doen).Het probleem met veel gelovigen is is dat ze denken dat ze gelijk hebben in een discussie, terwijl dit niet zo is. Zoals Angelus al aangeeft, je moet heel nauwkeurig dingen verklaren willen ze hun ongelijk (deels) inzien.
Ik denk niet dat je een gelovige hoeft te overtuigen van zijn ongelijk. Ik denk namelijk niet dat dat mogelijk is. Maar je kan mensen wel informeren, en bijv. creationisten kan je zeker voor een groot stuk overtuigen van hun ongelijk (met veel moeite, maar het is te doen).
Het is echter net zo arrogant om iemand proberen te overtuigen dat er geen god bestaat.

Ik denk niet dat je een gelovige hoeft te overtuigen van zijn ongelijk. Ik denk namelijk niet dat dat mogelijk is. Maar je kan mensen wel informeren, en bijv. creationisten kan je zeker voor een groot stuk overtuigen van hun ongelijk (met veel moeite, maar het is te doen).
Het is echter net zo arrogant om iemand proberen te overtuigen dat er geen god bestaat.
Aangezien de wiskunde van de knoop nog niet ontrafeld is, zou men kunnen zeggen dat de wetenschap dit (nog) niet kan verklaren. Maar niemand zoekt het in een 'hoger' of in het geval van kabelkabouters 'kleiner' iets: kabelkabouters bestaan niet. Touwen en snoeren gehoorzamen namelijk, net als de rest van de wereld, aan natuurwetten.Ik geloof niet in de dood...alleen in een andere staat van `zijn`

Kleine nuance maar vrij groot verschil in opvatting... Het is namelijk vele malen makkelijker om de aardse religies (op basis van hun geschriften) onderuit te halen dan zelf te bewijzen dat er helemaal niets is buiten wat we weten over het heelal, i.e. ruimte, energie en materie.Niet makkelijk, maar ook niet onmogelijk. En het is niet net zo arrogant imo, aangezien de waarschijnlijkheid van het niet bestaan van een god véééél groter is dan het bestaan van de door religies aangehangen goden. En zonder dat blijft er erg weinig 'god' over. (hence het ietsisme volgens mij)
Zolang je arrogant bent over wat je met zeer grote zekerheid weet en kan aantonen. Maar daar gaat het bij velen al mis.In overtuigingen zit volgens mij ook altijd een mate van arrogantie, aangezien ik het beter meen te weten dan iemand anders.
Dat vind ik een goede manier om je uit te drukken, en zonder grote arrogantieIk zie bij god (sic) geen reden om uit te gaan van de mogelijkheid van het bestaan van een god. De vraag is ook net zo betekenend als de vraag naar het bestaan van kabelkabouters. Dit zijn, volgens de overlevering, wezentjes die, als je even niet oplet, al je snoeren en touwen in de knoop doen komen. Ieder gitarist met een elektrische gitaar zal ze kennen. En met het toenemen van je stack zullen er meer kabouters komen.Aangezien de wiskunde van de knoop nog niet ontrafeld is, zou men kunnen zeggen dat de wetenschap dit (nog) niet kan verklaren. Maar niemand zoekt het in een 'hoger' of in het geval van kabelkabouters 'kleiner' iets: kabelkabouters bestaan niet. Touwen en snoeren gehoorzamen namelijk, net als de rest van de wereld, aan natuurwetten.

