Je kan ook gewoon hele lichte pasta sauzen maken..die hoeven niet zo vet te zijn...misschien een keer tegen mam of pap zeggen? En ishet wel volkoren pasta ?
Wat maakt het uit?
Ik zou trouwens qua EKV verhouding ongeveer zo iets aanhouden:
Trainingsdagen 3500 kcal: 275, 475, 50
Trainingsdagen 2500 kcal: 275, 275, 40
Rustdagen 2000 kcal: 275, 50, 75
Eiwit dus altijd hoog. Koolhydraten op trainingsdagen zo hoog mogelijk, vetten zo laag mogelijk.
Op rustdagen maakt de koolhydraat/vet ratio eigenlijk geen **** uit, maar omdat je op die andere dagen al niet zo veel vet binnen krijgt, heb ik de koolhydraten op rustdagen laag gezet en de vetten wat hoger. Maar als je eens een dagje op bijvoorbeeld 250, 125, 45 zit(zeg maar wat), maakt dat ook niet uit.
Gewoon als basisregel nemen dat je op trainingsdagen eiwitten standaard vrij hoog hebt, koolhydraten zo hoog mogelijk en vetten zo laag mogelijk.
Oja, ik weet niet hoelaat je elke dag gaat trainen, maar probeer toch wel minimaal 50% van je carbs NA je training te eten.
Good luck