pats
Advanced Bodybuilder
- Lid sinds
- 14 sep 2006
- Berichten
- 1.038
- Waardering
- 1
Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Pretty ****ed up als mensen je privacy binnendringen.
Ik heb hier eens een filmpje voorbij zien komen waarbij een robot wagentje elke beweging beantwoorde met een gericht schot op het bewegende voorwerp.
Dat zou wel wat zijn.
Anders een keer om de beurt posten. Zou wel wapen meenemen.

.En daarna schadevergoeding betalen plus een strafblad, way to go.
"
Precies, hier in NL ben je zeker de lul als je een potentiele inbrekker neerknuppelt. Kan jij mooi een tijdje zitten.
Een paar camera's oid kan wel weer. Sommige zijn zo in te stellen dat ze alleen opnemen als er beweging is in de tuin.
En anders landmijnen?
"Sorry agent, die moeten er nog hebben gelegen sinds WO2."
je kan ook gewoon lichten met bewegingsdetector installeren, te verkrijgen bij gamma oid en niet eens zo duur. Meeste inbraken zijn s' avonds.. inbrekers werken het liefst int donker. (heb je verhaal wel gelezen over die inbraak overdag)
Maar je kan ook niet zeggen van: "Gaan jullie maar even lekker zitten op de bank, de politie komt er zo aan. Iemand nog koffie?"
Ze zullen zich waarschijnlijk wel verzetten, dus moet je wel een beetje geweld gebruiken.
En je laat iemand die net je huis is binnengedrongen ook niet zomaar gaan lijkt mij? ik iniedergeval niet.
Wat dat betreft heeft amerika betere regels op dat gebied.
Precies, hier in NL ben je zeker de lul als je een potentiele inbrekker neerknuppelt. Kan jij mooi een tijdje zitten.
"

Maar je kan ook niet zeggen van: "Gaan jullie maar even lekker zitten op de bank, de politie komt er zo aan. Iemand nog koffie?"
Ze zullen zich waarschijnlijk wel verzetten, dus moet je wel een beetje geweld gebruiken.
En je laat iemand die net je huis is binnengedrongen ook niet zomaar gaan lijkt mij? ik iniedergeval niet.
Wat dat betreft heeft amerika betere regels op dat gebied.
Je moet hem ook niet afrossen, maar afmaken. Ergens in een groot bos een heel groot diep gat graven
Hij woont in een vrijstaand huis, kan makkelijk.

Noodweer en noodweerexces
In het Wetboek van Strafrecht (art. 41) is bepaald dat iemand niet strafbaar is als hij een strafbaar feit begaat om zichzelf, iemand anders of goederen te beschermen tegen onmiddellijk en dreigend gevaar. Als het gebruikte geweld in redelijke verhouding staat tot het gevaar, is er sprake van noodweer. Daarnaast biedt de wet – onder strikte voorwaarden - ook bescherming als een buitensporig middel is gebruikt om zich te verdedigen. Er is sprake van “noodweerexces” als iemand van de aanval zó schrikt, dat hij de grenzen van de noodzakelijke verdediging overschrijdt. Als het beroep op noodweer of noodweerexces gerechtvaardigd is zal de verdachte in beginsel niet verder worden vervolgd. Het begane feit is wel strafbaar, maar de verdachte niet.
Eigenhandig optreden.
Mag een burger die getuige is van een misdrijf de verdachte aanhouden?
Op grond van artikel 53 van het Wetboek van Strafvordering is bij ontdekking op heterdaad iedereen bevoegd een verdachte aan te houden. De aangehoudene moet wel "onverwijld" aan de politie worden overgedragen. Om te voorkomen dat de verdachte de benen neemt, mag de aanhouder dwang uitoefenen, bijvoorbeeld door hem tegen de grond te houden. Het gebruikte geweld mag niet verder gaan dan nodig is om te bereiken dat de verdachte er niet vandoor gaat. Het is toe te juichen dat dagelijks burgers van deze bevoegdheid gebruik maken. Zowel politiemensen als officieren van justitie zijn in de praktijk coulant tegenover burgers die het initiatief hebben genomen om iemand aan te houden. Er is echter een duidelijke grens waar de geweldstoepassing moet ophouden. Zodra de verdachte zich heeft overgegeven of weerloos is, dan is het doel bereikt en is er geen geweld meer nodig. Dat geldt voor een aanhouding door de politie maar ook voor een aanhouding door burgers. Wanneer het geweld doorgaat nadat iemand is aangehouden, slaat het om in redeloos geweld. Een aanhouding door een burger is prima, maar wat niet mag is dat de aangehoudene vervolgens een paar flinke klappen na krijgt. Of dat nou is omdat iemand stoom moet afblazen of omdat hij het idee heeft dat hij zelf de verdachte moet straffen, zulk geweld is niet toelaatbaar.
Simpel maar toch effectief, ik zal eens gaan kijken naar de prijzen.

