Even een kort verslagje dus van een zeer leuke dag, afgelopen zaterdag in Bazel.
Alles was zeer mooi gepresenteerd enzo, deelnemers werden eerst aan het publiek voorgesteld, viel meteen op dat het thuiswedstrijd was voor favoriet Jimmy Laureys. Ook Florent Veldeman, die vorig jaar in de Belgische media verkondigde dat hij Vlaanderens sterkste was, was aanwezig. Verder nog enkele sterke Nederlanders en Belgen.
Eerste proef: een vorkheftruck voorttrekken van 8.5 ton, de volgorde was door loting bepaald, eerste deelnemer kreeg zelfs geen beweging in het gevaarte, de anderen kregen er wel beweging in maar haalden de eindmeet niet, kortom: het was zwaar! Als laatste Jimmy, die het blijkbaar niet zwaar vond en dit onderdeel won.
2de proef: car deadlift. Ze hadden een gloednieuwe wagen, achteraan dan 2 stangen aangelast, en deze moest gedeadlift worden. Gevoelsgewicht: 400kg. Na eerste ronde werd er telkens 25kg bijgedaan. Heb hier het hele verloop niet gevolgd, weet ook niet hoeveel er uiteindelijk gedeadlfit is geweest... stond toen bij de atleten en was er aan de praat geraakt dus niet echt meer volledig de wedstrijd aan het volgen
3de proef: farmers walk, met 2 keer 150kg. Hier heeft Florent opgegeven door een handblessure, hij was echter niet de enige bij wie de eeltlaag volledig losgekomen was, anderen bleven gewoon doorgaan, respect! Er moest een afstand van 15m afgelegd worden, rond kegeltje draaien, terug en weer rond kegeltje, dus 45m in totaal.
4de proef: log lift, begingewicht: 80kg. De deelnemers mochten 3 beurten liften, mogen zelf gewicht kiezen maar na een mislukte beurt moest er minstens 5kg bij genomen worden voor de volgende beurt. Sorry dat ik geen tussenuitslagen kan geven, ik babbel veel te veel ondertussen he
5de proef: heavy medley: 4 keer flippen met tractorband (190kg) dan aambeeld van 130kg van het ene olievat naar t andere dragen (15m?) en dan 280kg zwaar anker verslepen (20m). Dit onderdeel is volgens mij gewonnen door Bas Roessen, Jimmy heeft hier zelfs de eindstreep niet gehaald door krampen in armen, rug, handen, hij kon gewoon de ketting niet meer vasthouden.
6de proef: stones of strength: 110 tot 155kg, op een hoogte van 9 paletten. Hier heeft Bas nog voor spektakel gezorgd, duurde even voor hij de laatste stone erop kreeg, dachten we dat hij opgaf ,nee hoor, knal erop! Ook jimmy had zen 2de adem gevonden, alles erop geknald alsof het niets voorstelde!
Dus de einduitslag:
1. Jimmy Laureys (51 ptn),
2. Bas Roessen (46 ptn),
3. Fouad Hsaini (46 ptn),
4. Jan Haaring (41 ptn),
5. Jeffrey Philips (34 ptn),
6. Jan-Pieter Neuteboom (31 ptn),
7. Joeri Polfliet (28 ptn),
8. Richard Revyn (20 ptn),
9. Florent Veldeman (11 ptn),
10. Steven Coppens (10 ptn) en
11. Kenneth Schins (9 ptn).
K heb nog geen fotos, sorry en ook voor t slechte verslagje