Fitness Seller

Peiling Coronavaccin

Peiling Peiling Ga jij je nog (verder) laten vaccineren?


  • Totaal stemmers
    64
Misschien niet omdat ze die keratine sowieso wel produceren alleen de hoeveelheid veranderd. Komt dat door genetische aanpassingen van het toegediende testosteron zelf of door de hoeveelheid aanwezige (andere) hormonen, waar de haarfollikelcellen gewoon naar hun programmering op reageren?
Nee, dat geldt voor lang niet alle haarfollikels. Een deel van de haarfollikels verandert waardoor zij i.p.v. vellusharen terminale haren gaan maken. Ik durf inderdaad niet te zeggen of dat simpelweg andere verhoudingen zijn, of dat daar daadwerkelijk ook andere eiwitten inzitten. Maar er zijn ook 'slapende' haarfollikels, die produceren géén van die eiwitten voor de vorming van de haarstrengen. Uiteraard beschikken zij wel over het genetisch materiaal om dat uiteindelijk te doen, maar het zijn de androgenen die daartoe aanzetten: er vindt een enorme verandering plaats van de genen die wel en niet tot expressie komen in die cellen. (Sterker nog: het stimuleert ook de proliferatie en differentiatie van stamcellen van de dermale papilla.)
 
Nee, dat geldt voor lang niet alle haarfollikels. Een deel van de haarfollikels verandert waardoor zij i.p.v. vellusharen terminale haren gaan maken. Ik durf inderdaad niet te zeggen of dat simpelweg andere verhoudingen zijn, of dat daar daadwerkelijk ook andere eiwitten inzitten. Maar er zijn ook 'slapende' haarfollikels, die produceren géén van die eiwitten voor de vorming van de haarstrengen. Uiteraard beschikken zij wel over het genetisch materiaal om dat uiteindelijk te doen, maar het zijn de androgenen die daartoe aanzetten: er vindt een enorme verandering plaats van de genen die wel en niet tot expressie komen in die cellen. (Sterker nog: het stimuleert ook de proliferatie en differentiatie van stamcellen van de dermale papilla.)
Ik vind het niet zo gek om iets dat op zichzelf "genetische instructies" in een cel introduceert - wat dat ook precies moge betekenen - gentherapie te noemen.

Van mij mag dat ook gelden voor het toedienen van Testosteron, blijft toch een soort permanente upgrade. Meer dan wat de mRNA vaccins doen.
 
Ik vind het niet zo gek om iets dat op zichzelf "genetische instructies" in een cel introduceert - wat dat ook precies moge betekenen - gentherapie te noemen.

Van mij mag dat ook gelden voor het toedienen van Testosteron, blijft toch een soort permanente upgrade. Meer dan wat de mRNA vaccins doen.
Kunnen we het niet gewoon beter mRNA-therapie noemen? En de benaming gentherapie voorbehouden aan medicatie die daadwerkelijk iets verandert aan het genoom om een therapeutisch effect teweeg te brengen.

En testosteron dan lekker een hormoon blijven noemen.
 
Het belangrijkste punt misschien, in het kader van mensen die 'vrezen' voor de mRNA-vaccins omdat het gentherapie zou zijn, is dat het simpelweg niets met je genen doet. (Terwijl, ironisch genoeg, veel bestaande medicatie, maar ook voedingsmiddelen, dat wel vrij direct doen door binding aan kernreceptoren. Zij reguleren namelijk genexpressie.)

Wat als ik jullie zou vertellen, dat er iets is wat de meesten van jullie doen, wat er voor zorgt dat bepaalde cellen zich gaan delen, differentiëren (ofwel; een hoop genen wel/niet meer tot expressie brengen en andere genen in een andere mate), en uiteindelijk zich samenvoegen met andere cellen om zo hun hele celkern te dumpen in die andere cel. :trollface:
 
Kunnen we het niet gewoon beter mRNA-therapie noemen? En de benaming gentherapie voorbehouden aan medicatie die daadwerkelijk iets verandert aan het genoom om een therapeutisch effect teweeg te brengen.

En testosteron dan lekker een hormoon blijven noemen.
Mag van mij ook zeker. Moet de FDA nog wel veel doen met die GT-producten uit table 1 welke het genoom niet aanpassen. :dunno:

Kan ook dat het gewoon bureaucratische rompslomp is waardoor het niet juist met de medische definities past, of die anticipeerden zo'n techniek niet ofzo.

Of wellicht is het met de goedkeuring door de FDA ook geen gentherapie product meer genoemd en staat het daardoor niet op die lijst van ze, is dit verouderde informatie.

Ja en griep griep en corona corona.
En verkoudheid dan?
 
Is toch een false equivalence. Het mRNA komt natuurlijk nog heel veel overeen met DNA, veel meer dan het uiteindelijke product dat a.h.v. die blueprint wordt gebouwd wat bovendien ook nog in een ander deel van de cel gebeurt. mRNA is niet de originele vorm van genen maar nog steeds genetische informatie, wat een proteïne natuurlijk niet is.

Als je een formele definitie van 'gentherapie' weet welke het absoluut uitsluit dan hoor ik het graag, maar ik vind deze mechanistische basis geen ontkrachting van het argument.


"Currently, mRNA is considered a gene therapy product by the FDA."
Wel raar dat de FDA dit nergens heeft staan dat het vaccin daaronder valt
 
Wat is dan de grens tussen goed en niet goed?
Er is geen absolute grens. Afhankelijk van diverse factoren heb je bij meer lichaamsvet steeds meer kans op andere ziektes. Drinken, roken, beweging, genen, andere leefstijlfactoren.
 
Als de 'Member of the Board of Management of Bayer AG and President Pharmaceuticals at Bayer' zijn shit al niet weet dan heb ik toch echt weinig vertrouwen in het product.
Dit zijn vrijwel altijd juristen of economen. Mensen met weinig tot geen verstand van de inhoud. Wat soms ook bedrijven enorm in de problemen brengt.
 
Beetje vergelijkbaar met het kabinet, of europarlementariers. Hebben geen idee waar het over gaat, roepen vaak maar wat. En als ze de laan uitgestuurd worden krijgen ze een zak geld mee in de vorm van wachtgeld. Waar dergelijke bestuurders van zulke grote bedrijven ook vaak miljoenen meekrijgen bij een exit. Die mensen kunnen (anders dan gezichtsverlies) maar weinig verliezen door rare dingen te roepen. Kijk maar naar Rutte en Hugo. Die roepen al jaren maar wat. Eigenlijk zijn het net DBBers, die hebben iets gehoord (van het OMT) en papagaaien dat gewoon na. :rolleyes:
 
Ken je al die liedjes die gaan over California? Daar is in elk geval niets van waar.. Dit is wel keiharde realiteit ;)



Caps

Het is de vraag hoeveel kinderen er eigenlijk zelf Corona hebben. ''Fewer than five' is vanwege privacy het antwoord maar waarschijnlijk is het nul. De volgende stap: een vaccin voor zuigelingen maar dat komt er niet voor het begin van 2022. Enkel Pfizer mag de vaccins leveren. Het vaccin moet voor 91 procent bescherming opleveren en bevat een derde van de hoeveelheid werkzame stof die voor volwassen is voorgeschreven. Omdat het om kinderen gaat is er langer onderzoek gedaan naar bijwerkingen. Daarbij ging het om pijn op de plek van de prik, moeheid, hoofdpijn, gezwollen lymfeklieren, koorts, misselijkheid en spierpijn. Deze bijwerkingen zijn ook bij volwassenen zichtbaar, daarin is er geen verschil met volwassenen. Bij een enkeling was er een ontsteking in de hartspier (myocarditis) of het omringende weefsel (pericarditis) maar de meeste kinderen tussen de vijf en elf hielden daar geen blijvend letsel aan over: het volledig herstel na vaccinatie is typisch. Bij jongetjes lijkt het vaker voor te komen dan bij meisjes. Er zijn medische redenen om kinderen niet te vaccineren, zoals bekende allergieën. Ouders moeten daarover met hun kinderarts overleggen. Kinderen van vijf hebben natuurlijk een ander gewicht dan die van elf, wat vragen oproept met betrekking tot veiligheid en effectiviteit. Er is gekozen voor dezelfde dosis voor alle kinderen in deze groep, uitgaande van wat een afdoende lage dosis is voor de vijfjarigen om bijwerkingen te voorkomen, waarna die hoeveelheid voor alle kinderen ook tot elf jaar geldt. Die hoeveelheid bedraagt dus precies een derde van die van een gemiddelde volwassene, wederom zonder enige rekenschap van het gewicht of andere kenmerken van de te vaccineren persoon.

Het is ook belangrijk om kinderen voor te bereiden. Neem een stuk speelgoed, een boekje of een vertrouwd dekentje mee om angst bij het kind in te dammen - of een leuke kleurplaat of een filmpje misschien. Wees wel eerlijk, het gaat pijn doen maar dat duurt niet lang. Neem ook andere familieleden mee, om het kind te steunen. Vertel echter geen enge verhalen, dat helpt niet. Zeg bijvoorbeeld niet: 'als je stout bent geeft de dokter je een prik'. Blijf het kind eraan herinneren dat vaccineren goed is voor de gezondheid van dat kind, ze doen iets wat goed is. De voordelen voor de samenleving rechtvaardigen de nadelen voor de kinderen, ook al is het vaccin voor kinderen nog niet helemaal goedgekeurd. Bepaalde hulpgoederen, zoals mondkapjes, zijn er misschien niet voor altijd en wat doen we dan? Voor de volledigheid moet nog wel worden vermeld dat het virus ook voor gezonde kinderen wel degelijk gevaarlijk kan zijn. Van alle ziekenhuisopnames vanwege Corona, gold voor 35 procent van de kinderen die het betrof dat ze niet reeds ziek waren. In de VS zijn sinds de start van de pandemie 172 kinderen tussen de vijf en elf omgekomen door Corona.

Bijwerkingen? Alles kent bijwerkingen, zelfs zuurstof toedienen. Spreek daarom vooral met uw kinderarts in aanloop naar de vaccinatie. Die kan uitleggen hoe de risico's van de bijwerkingen zich verhouden tot die van het krijgen van het virus zelf. Op lange termijn zijn die niet waarschijnlijk, omdat je die bij vaccins meestal na twee maanden al ziet en bij de testen is dat niet gebleken.

Ouder krijgen acht weken om hun kind te laten vaccineren. Tot die tijd mogen ze als familie zonder controle naar bijvoorbeeld een restaurant. Er moet dus een tijdspanne zijn om vaccinatie te verzorgen, aangezien er minstens drie weken tussen de prikken moet zitten. Daarna geldt er voor zelfs de vijfjarigen de identificatieplicht bij het halen van een ijsje. Twee van de doktoren zijn zelf moeder van kinderen in de genoemde leeftijdsgroep en ze lijken niet te twijfelen over het nut van de vaccins.

 
  • Topic Starter Topic Starter
  • #5.178
Vandaag ook maar het griepvaccin laten zetten, op aanraden van de specialist :o
 
Wie wil er nu nog een opleiding tot verpleegkundige volgen?
Snap je vraag en ik denk er ook zo over maar ken een meid die er mee bezig is, en ken er een waar ik een kind mee heb die wil als ze klaar is met dr opleiding tot verpleegkundige ook wel voor de IC gaan over een paar jaar ;)
 
Terug
Naar boven