kiki84
Advanced Bodybuilder
- Lid sinds
- 26 jul 2006
- Berichten
- 750
- Waardering
- 11
Volg de onderstaande video samen om te zien hoe u onze site kunt installeren als een web-app op uw startscherm.
Notitie: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
)Idd, je kan niet stellen dat .... reps voor iedereen het best is, maar uit deze meta-analyze http://forum.dutchbodybuilding.com/f93/a-meta-analysis-to-determine-the-dose-41362 komt een "gemiddelde" naar voren
beginners : 3 keer per week, 4 sets/spiergroep, 60%1RM
Gevorderen: 2 keer per week, 4 sets/spiergroep, 80%1RM
Dat is dus per spiergroep ! ! ! !
Ik hecht zelf trouwens meer waarde aan de 80% theorie omdat hier factoren zoals vezelverdeling wel in naar voren komen.

Even voor de duidelijkheid: het gaat erom in welke rep range je kan spreken over het hoogste aandeel hypertrofie, uiteraard gaat het in realiteit om een gemengde situatie waarbij zowel uithouding en intensiteit een rol spelen. Als je kijkt naar de snelle vezels zal er echter een bepaald aantal van de 1RM en een bepaald aantal herhalingen bepalen in welke mate deze het best gaan groeien, daar zijn we vooral naar op zoek. Verder willen we de totale arbeid ook bepalen, wat dan het aantal sets is. Maw zou je kunnen zeggen: groeit iemand beter van 5 sets x 5 zware reps, beter van 3 sets met 8 zware reps of beter van 2 sets met 12 zware reps. Het is dezelfde arbeid, hetzelfde totale gewicht is verplaatst, maar de intensiteit is anders verdeeld. Wie gaat er beter groeien? Dit hoeft niet zo afhankelijk van de persoon zelf te zijn omdat iedereen wel snelle en trage vezels heeft, alleen het % is anders, maar als je bb bent moet je altijd op de snelle gaan inspelen. Ben benieuwd naar meer artikels![]()
Wat zegt de wetenschap?
In tegenstelling tot wat er in het gemiddelde fitnesscentrum gepredikt wordt, zijn langzame herhalingen – ook wel slow motion training genoemd – niet de beste manier om grote en sterke spieren op te bouwen. Snel tillen met loeizware gewichten is een beduidend beter recept voor de ontwikkeling van een massieve fysiek. Bij die manier van trainen horen ook geen hoge reps, maar low reps en volume!
Laat die witte spiervezels werken
Grofweg zijn er drie typen spiervezels, langzame rode spiervezels (type I) met een groot uithoudingsvermogen maar met een gebrekkig vermogen tot explosieve kracht en twee typen witte spiervezels (IIA en IIB), waarvan de eerste iets meer uithoudingsvermogen heeft dan de tweede. De witte spiervezels zijn groter en hebben ook een groter groeipotentieel. Dus wie omvang en kracht wil stimuleren kan het beste de witte spiervezels prikkelen. Zie ook [Snel tillen maakt groot en sterk]. Het activatiepatroon van spiervezels heeft een bepaald verloop: bij lage belasting (licht gewicht) komen eerst de kleinere spiereenheden (oftewel motor-units = zenuw met spiervezels) in actie. Neemt de belasting (zwaarder gewicht) toe dan kommen die grosse Kamelen! Uit onderzoek blijkt dat de witte spiervezeltypes hun grootste krachtpotentieel ontwikkelen in een tijd van minder dan 10 seconden. In feite geldt, hoe korter de duur van de set, hoe groter het krachtontwikkelingspotentieel, mits de concentrische contractie (positieve deel van de herhaling) en de belasting (gewicht) groot genoeg zijn.
De witte spiervezels worden maximaal geprikkeld met:
1. Zware gewichten: > 80% van 1RM
2. Supersnelle spiercontracties (het gewicht zo snel mogelijk omhoog)
3. Herhalingen maken met een submaximale belasting tot je geen rep meer kunt doen
De methode 10 x 3
De methode van 10 sets van 3 reps (10 x 3) sluit bij deze bevindingen aan. De methode ziet er als volg uit:
Sets: 10
Reps: 3
Gewicht: 80-85% van je 1RM of 5-6 maximale herhalingen (5-6 RM)
Rust: 60-120 seconden tussen de sets
Tempo: 2 seconden zakken en dan zo snel mogelijk omhoog
Oefening: alle basisoefeningen
De voordelen van de 10 x 3 methode voor de ontwikkeling van spiermassa en kracht:
1. 10 x 3 training geeft je een zware belasting (> 80% van 1RM). Deze belasting is nodig om beide witte spiervezelstypes, die het grootste groeipotentieel hebben, in te schakelen.
2. Supersnelle spiercontracties (tillen) tijdens de set schakelen een maximale hoeveelheid witte spiervezels in.
3. Met slechts drie reps per set, is de totale duur van een set heel kort (8-9 seconden). Dit is van groot belang omdat de piek van de krachtproductie van beide typen witte spiervezels binnen de 10 seconden ligt.
Toepassen
Nu je de basisbeginselen kent van de 10 x 3 methode, kun je die als volgt toepassen. Kies een basisoefening voor een spiergroep die wat achterblijft in groei (bv. kniebuigen voor bovenbenen) en gebruik de 10 x 3 methode minstens eens per week (!). De andere workout moet je op een andere manier trainen (bv. 3 x 10 of 5 x 5) om je zenuwstelsel vers te houden.
Uit eigen ervaring kan ik vertellen dat zwaar gewicht en lage reps,samen met de grote drie(bankdrukken,deadliften,squatten)mij veel massiever hebben gemaakt.Heb jaren het piramide systeem gebruikt met oa.squatten(12,10,8,8,6)maar op een gegeven moment stond mijn groei weer stil,toen ben ik overgestapt naar low reps met veel gewicht en kreeg hierdoor wel weer een groei-stimulans.Als ik straks weer een tijdje ''voor mijn gevoel'' stil sta,ga ik het bovengenoemde eens uitproberen want ik denk dat er wel wat in zit.
WITTESPIERVEZEL KWEZEL
Dit artikel heb ik op internet ook gelezen, maar er staat nergens vermeld op welk wetenschappelijk onderzoek het gebaseerd is...
True true........heb hier ook nog niets over kunnen vinden,het staat vermeld op de website van eigen kracht.Vind het wel interessant genoeg om te plaatsen.

Wat ik heeel vaak heb gehoord is alles in verhouding doen dus niet 50 keer licht en dan 2 keer zwaar heb je niks aan. Is Logisch maar tog.
Ik hou btw altijd min 6 Max 20 aan.
Zowel isolatie oefeningen als compound oefeningen. Plus ik doe altijd scheve piramide setjes om me spieren helemaal uit te putten.
Werkt bij mij altijd. Maar zoals boerenkool aangeeft: Wat voor de 1 werkt, werkt niet voor de ander en omgekeerd.
En wat betreft de maximum ik denk dat als je meer dan 20 reps kan halen bij een oefening dan zou je hem tog wat zwaarder moet zetten. Ik heb al een paar keer gehad dat ik net onder me 1 Rm zat en er tog bijna 15 keer eruitgooide maar dan voel ik ook gelijk andere spieren verzuren als een idioot dus ik denk dat het maximale aantal zelf te bepalen is qua kracht en energie op dat moment zolang het niet boven de 20 reps uitkomt.


